Droga do sukcesu, a nastawienie psychiczne

Otwórz się na możliwości, które Cię otaczają, a także na ludzi, wiedzę, nowe doświadczenia itd. Cokolwiek robisz, nic nie zdziałasz, będąc osobą, która tworzy mur wokół siebie i na wszystko patrzy podejrzliwie, wręcz z niechęcią, nie dopuszczając w zasadzie niczego ani nikogo do własnego świata. Temu należy zapobiec, a jak?

Budowanie relacji z innymi ludźmi i pielęgnowanie ich poprzez nawiązywanie nowych znajomości i kontaktów, poszerzanie własnych kompetencji, zdobywanie potrzebnej wiedzy, jak i doświadczenia w danym zakresie to podstawa każdego sukcesu.

Otwórz się, a więcej zacznie płynąć w Twoją stronę.

Ludzie, którzy odnieśli sukcesy i odnoszą je we własnych dziedzinach wiedzą to doskonale. Ograniczenia tworzą stagnację, a ta z kolei prowadzi do cofania się. Wzbogacając własne doświadczenie i wiedzę, automatycznie wzbogacasz to, co robisz. Poszerzasz to. Sprawiasz, że ciągle przenosisz własne granice, a to dobrze, ponieważ stałe przenoszenie granic pokazuje, że tak naprawdę ich nie ma. Wczoraj byłeś tam, dzisiaj jesteś tutaj, jutro będziesz gdzie indziej. Nie ma dla Ciebie też rzeczy niemożliwych do zrealizowania, ponieważ w Twojej głowie takowe nie istnieją. A stało się tak, ponieważ pewnego dnia postanowiłeś zrzucić krępujące Cię łańcuchy i zacząłeś doświadczać coraz to nowych rzeczy, wrażeń i ekscytacji. W ten sposób dostałeś coś bezcennego. Wiedzę i doświadczenie jednocześnie. Nie stałoby się tak, gdybyś nie powiedział do siebie magicznych słów: „otwórz się na to, co życie ma Ci do zaoferowania”.

Jeśli masz z tym jednak problemy to warto, żebyś jednak zaczął to robić. W wielu przypadkach przed podjęciem nowych wyzwań bądź doświadczania rzeczy, których wcześniej się nie doświadczało, ludźmi kieruje strach. To Twój największy wróg. Sprawia on, że mur własnych ograniczeń jest solidnie zbudowany. Trzeba to zmienić. Zamień strach na ciekawość. Przyjrzyj się dokładnie ludziom, którzy odnoszą sukcesy, a zobaczysz u nich kilka istotnych cech. Pewność siebie, odwaga, ciekawość, determinacja, zdobywanie i rozwijanie umiejętności, łatwość w komunikacji z innymi ludźmi, swoboda w obyciu. Przyznasz, że tak jest w istocie, prawda? Dorzucić tutaj można byłoby jeszcze wiele innych cech, niemniej skracając to do jednego słowa, powiedziałbyś o nich „przebojowi.”

Otwórz się, a i Ty będziesz „przebojowy”.

Widzisz, w przypadku tych ludzi stało się tak, że pewnego dnia po prostu otworzyli się, przez co pojawiło się wiele możliwości do rozwijania się i osiągania sukcesu. Zastanów się przez chwilę. Niby jak mają w Twoim życiu zajść zmiany bądź cokolwiek ma się pozytywnego stać, jeśli w Twoim murze nie ma nawet ani jednej szczelinki, która przepuści cokolwiek z zewnątrz? To nie jest tak, że super moce i wspaniałe możliwości posiadają wybrańcy. Wszyscy je mają, tylko niestety nie każdy chce z nich skorzystać. Niemniej jest dobra wiadomość dla Ciebie. Ty w każdej chwili możesz zacząć ich używać. Tylko musisz się otworzyć.

Tylko w ten sposób dostaniesz więcej możliwości a co za tym idzie więcej okazji do rozwijania się, jak i do poprawy swojego życia we wszelkich jego sferach. Może to być biznes, praca, związki, relacje z innymi ludźmi, więcej wiedzy i doświadczenia. Życie jest wtedy bogatsze, a im bogatsze życie tym człowiek bardziej szczęśliwy. To prosty rachunek.

Ludzie, którzy nie wychodzą poza własne ramy schematów i ograniczeń nie należą do najszczęśliwszych na tej planecie. Podejrzliwość, zazdrość, chęć sprowadzenia innych do własnego sposobu myślenia, próba wpływania na innych i krytykowanie tego, że ktoś postanowił w końcu myśleć inaczej, nie prowadzą w dobrym kierunku – a oni tym się kierują. Nie jest to zatem droga, którą warto kroczyć, tak więc warto powtórzyć. Otwórz się w końcu.

źródło: https://www.bazadoradcow.pl/

Dołącz do rozmowy

11 komentarzy

  1. Mezczyzna, ktoremu sie powiodlo, to ten, co zarabia wiecej, niz moze wydac jego zona. Kobieta, ktorej sie powiodlo, to taka, ktora znalazla takiego meza. S. Guitry Authentic +200ok

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *