Jak księgowy może podnieść swoje kwalifikacje?

Przed zmianą przepisów prawa to ustawodawca określał jakie kwalifikacje musi mieć właściciel biura rachunkowego lub główny księgowy. Zmieniła to deregulacji ustawy z dnia 9 maja 2014 r. dotycząca ułatwienia dostępu do niektórych zawodów regulowanych w tym zawodu księgowego. Obecnie podnoszenie kwalifikacji zawodowych jest w tej branży dobrowolne. Obowiązek nadal dotyczy jednak biegłych rewidentów i doradców podatkowych. Mimo to ponad 80 % księgowych regularnie korzysta z kursów i szkoleń. Wielu uzupełnia swoje wykształcenie poprzez studia podyplomowe, które oferują uczelnie wyższe. Jest to konieczne, aby nadążyć za stale zmieniającymi się przepisami.
Liderem dla rynku szkoleń w zakresie rachunkowości i finansów jest Stowarzyszenie Księgowych w Polsce. Nie jest to jednak jedyne miejsce, gdzie można skorzystać z bogatej oferty kursów i szkoleń przeznaczonych dla księgowych, kadrowców czy osób pracujących w płacach. Na rynku istnieje bogata oferta produktów wysokiej jakości o zróżnicowanej tematyce. Ważne, aby szukając firmy szkoleniowej kierować się nie tylko ceną usługi, ale przede wszystkim jakością jaką oferuje. Warto dopytać o kwalifikacje i doświadczenie zawodowe osoby prowadzącej szkolenie. Dodatkowym atutem jest, jeśli szkolenie prowadzi praktyk. Oprócz wiedzy teoretycznej może pomóc w rozwiązaniu problemów praktycznych. Istotny jest też plan szkolenia i zakres oferowanej wiedzy. W dziedzinie rachunkowości niezwykle istotne jest, aby na bieżąco śledzić przepisy. Planując rozwój zawodowy rozważ podniesienie swoich kwalifikacji poprzez kurs na głównego księgowego, biegłego rewidenta lub doradcę podatkowego. Otwiera on szerokie możliwości awansu zawodowego. Bardzo popularne są również kursy na samodzielnego księgowego. Ukończenie kursu z zakresu rachunkowości poszerzy Twoją wiedzę i uczyni Cię bardziej atrakcyjnym w oczach pracodawcy. Również studia podyplomowe są atutem pomagającym w otrzymaniu wymarzonej pracy.
Niezależnie od tego czy podnosisz swoje kwalifikacje na szkoleniach, kursach czy studiach podyplomowych zawsze możesz zwrócić się do pracodawcy o dofinansowanie. Wiele firm chętnie inwestuje w rozwój swojej kadry, wiedząc, że daje im to wymierne korzyści. Często sami pracodawcy kierują pracowników na różne formy podnoszenia kwalifikacji zawodowych. Dzięki temu posiadają wyspecjalizowana kadrę co w rachunkowości jest nie do przecenienia.

https://www.bazadoradcow.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *