Co to jest leasing samochodu?

Termin leasing samochodu jest bardzo popularnym wyrażeniem używanym w różnych kręgach biznesowych. Leasing to umowa, w której jako leasingobiorca jesteście zobowiązani do uiszczania miesięcznej opłaty za wynajem na określony z góry okres czasu za samochód osobowy, ciężarowy lub dostawczy. Jest to obecnie bardzo powszechna praktyka, ponieważ istnieje wiele firm leasingowych, które oferują swoje usługi po konkurencyjnych cenach i można je znaleźć w Internecie, u lokalnego dealera lub w dziale ogłoszeń w swojej gazecie.

Leasing samochodowy lub leasing pojazdu to w zasadzie wynajęcie samochodu na określony czas za uzgodnioną kwotę. Płacisz tę kwotę miesięcznie, kwartalnie lub corocznie, w zależności od podpisanej umowy. Leasing samochodu ma wiele zalet i wad i to Ty decydujesz, czy chcesz skorzystać z tej opcji. Musisz jednak upewnić się, że otrzymujesz to, za co zapłaciłeś. Niektóre z typowych wad leasingu samochodu to fakt, że za pojazd trzeba zapłacić więcej niż początkowa cena zakupu, może to również stać się kłopotliwe i stresujące.

Leasing samochodu przypomina pożyczanie pieniędzy w banku. Oznacza to, że w zamian za pojazd będziesz musiał dokonywać regularnych miesięcznych płatności na rzecz firmy leasingowej. Najważniejszą zaletą leasingu samochodu jest to, że możesz go używać w okresie obowiązywania umowy. Możesz również poprosić firmę leasingową o umieszczenie tymczasowej tablicy rejestracyjnej, abyś mógł bezproblemowo prowadzić pojazd.

Kiedy udajesz się do salonu, aby znaleźć samochód do leasingu, sprzedawcy często zalecają wybór nowego modelu. Jednak czasami samochody sprzedawane dzisiaj nie spełniają standardów, których byśmy oczekiwali i być może będziesz musiał zadowolić się używanym modelem, zwłaszcza jeśli jesteś biznesmenem, który często podróżuje. Leasing samochodu może również zadziałać, jeśli chcesz kupić używany model.

www.bazadoradcow.pl

Dołącz do rozmowy

1 komentarz

  1. Z tego co przeczytałem wynika, że leasing to nic strasznego i prowadząc działalność naprawdę warto się na to zdecydować. Nie każdego stać, by kupić nowe auto za gotówkę, a dzięki leasingowi mamy i auto, i pieniądze. Świetna sprawa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *