Kasa fiskalna w 2021 roku – kto ma obowiązek posiadania kasy fiskalnej online?

Kasa fiskalna online dla wielu przedsiębiorców nie jest już nowością. Część z nich korzysta już z takich urządzeń od stycznia 2020 roku (m.in. właściciele warsztatów samochodowych i stacje paliw). Jakie usługi i jacy przedsiębiorcy dołączą do tej grupy w roku 2021?

Kasa fiskalna online będzie musiała pojawić się u właścicieli placówek gastronomicznych, również tych działających sezonowo. Ten sam obowiązek będzie dotyczył branży hotelarskiej i firm zajmujących się sprzedażą węgla, paliw stałych i brykietu. Z początkiem roku ci przedsiębiorcy muszą zacząć ewidencję za pomocą kas fiskalnych online.

W kolejce do wymiany kasy „czekają” przedsiębiorcy, którzy świadczą usługi fryzjerskie, kosmetyczne, budowlane, fitness, prawnicze oraz lekarze i dentyści świadczący swoje usługi medyczne pacjentom. Obowiązek wyżej wymienionych grup dotyczy jednak daty późniejszej – 1 lipca 2021 roku.

Warto zaznaczyć, że z wymianą urządzenia nie trzeba czekać do ostatniej chwili. Urządzenie można zakupić wcześniej, harmonogram jest przecież ustalany z dużym wyprzedzeniem. Powyższe terminy do daty ostateczne.

I na koniec – kasa fiskalna, a właściwie jej zakup, daje możliwość skorzystania z ulgi. 90 procent ceny netto, nie więcej niż 700 zł. Warto tę ulgę uzyskać i zmniejszyć koszty zakupu urządzenia. Zwrot rozliczamy w deklaracji VAT lub w urzędzie skarbowym, w zależności od tego czy płacimy VAT, czy nie.

Kasy fiskalne po nowemu, czyli co musisz wiedzieć od maja 2019?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *