Kasa fiskalna w 2021 roku – kto ma obowiązek posiadania kasy fiskalnej online?

Kasa fiskalna online dla wielu przedsiębiorców nie jest już nowością. Część z nich korzysta już z takich urządzeń od stycznia 2020 roku (m.in. właściciele warsztatów samochodowych i stacje paliw). Jakie usługi i jacy przedsiębiorcy dołączą do tej grupy w roku 2021?

Kasa fiskalna online będzie musiała pojawić się u właścicieli placówek gastronomicznych, również tych działających sezonowo. Ten sam obowiązek będzie dotyczył branży hotelarskiej i firm zajmujących się sprzedażą węgla, paliw stałych i brykietu. Z początkiem roku ci przedsiębiorcy muszą zacząć ewidencję za pomocą kas fiskalnych online.

W kolejce do wymiany kasy „czekają” przedsiębiorcy, którzy świadczą usługi fryzjerskie, kosmetyczne, budowlane, fitness, prawnicze oraz lekarze i dentyści świadczący swoje usługi medyczne pacjentom. Obowiązek wyżej wymienionych grup dotyczy jednak daty późniejszej – 1 lipca 2021 roku.

Warto zaznaczyć, że z wymianą urządzenia nie trzeba czekać do ostatniej chwili. Urządzenie można zakupić wcześniej, harmonogram jest przecież ustalany z dużym wyprzedzeniem. Powyższe terminy do daty ostateczne.

I na koniec – kasa fiskalna, a właściwie jej zakup, daje możliwość skorzystania z ulgi. 90 procent ceny netto, nie więcej niż 700 zł. Warto tę ulgę uzyskać i zmniejszyć koszty zakupu urządzenia. Zwrot rozliczamy w deklaracji VAT lub w urzędzie skarbowym, w zależności od tego czy płacimy VAT, czy nie.

Kasy fiskalne po nowemu, czyli co musisz wiedzieć od maja 2019?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *