Zastrzeżenie znaku towarowego

Możesz chronić nazwę i logo swojej firmy poprzez zarejestrowanie ich jako znak towarowy i uzyskanie prawa ochronnego na terenie Polski w Urzędzie Patentowym RP. Jeśli mierzysz dalej to możesz dokonać rejestracji międzynarodowej. Dzięki rejestracji twoje logo lub nazwa firmy będą przypisane wyłącznie do ciebie i nikt inny nie będzie mógł się nim posługiwać. Konkurencja nie będzie mogła podszywać się pod twoją firmę, a w przypadku naruszenia będziesz mógł ich powstrzymać. Możesz chronić także konkretny produkt czy markę.
Znakiem towarowym może być każde oznaczenie umożliwiające odróżnienie towarów jednego przedsiębiorstwa od towarów innego przedsiębiorstwa oraz możliwe do przedstawienia w rejestrze znaków towarowych w sposób pozwalający na ustalenie jednoznacznego i dokładnego przedmiotu udzielonej ochrony. Sama nazwa jako słowo oraz logo z nazwą muszą być zarejestrowane jako oddzielne znaki towarowe.
Rejestrując znak towarowy raz, nie będziesz musiał przez kolejne dziesięć lat martwić się o podszywanie się pod twoją firmę lub produkt przez konkurencję. Sprawdź to już dziś!

www.bazadoradcow.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *